KONST / Litografier / Färglitografi 13862018
nr 1386 2018
Théo Tobiasse
(f. 1927)
Färglitografi, Théo Tobiasse (f. 1927), Signerad, numrerad 89/350, "Klockan", 1977. Motivet: 49x66cm, yttermått inklusive ram: 72x86cm
Théo Tobiasse, född 1927 i Jaffa, Israel, israelisk/fransk målare.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 22 mars 2021
kl 20:43:04
1.000 kr
1.100 kr
1.200 kr
1.300 kr
1.400 kr
1.400 kr
1.400 kr (Budbetjänt)
1.600 kr
1.600 kr
1.600 kr (Budbetjänt)
1.700 kr
1.800 kr
1.800 kr
1.800 kr (Budbetjänt)
1.900 kr
22 mar
Théo Tobiasse
Läs mer om Théo Tobiasse